top of page

מה חובה לדעת על B12

יחסית לוויטמינים יש לו מעמד של סלב, כולם מכירים אותו, שמעו עליו פה ושם,

אבל בדיוק כמו סלבים אמיתיים- אנחנו יודעים עליו רק כמה דברים שטחיים ולא את הדברים החשובים באמת.

בסדנת מקסימום במינימום אנחנו לומדים איך לקבל מקסימום ערכים מהתזונה שלנו מה פוגע בנו ומונע מאיתנו לקבל רכיבים קריטיים לבריאות שלנו בלי שאנחנו בכלל יודעים.


אז היום נדבר על אחד כזה שהרבה פעמים מתפספס לנו ואנחנו לא באמת מקבלים אותו וכמה הוא חשוב ומה חייבים לעשות.

קבלו את כוכב היום... B12

רק מהחי אבל לא באמת-

יש לנו נטייה לחשוב שמי שאוכל מהחי סביר שיש לו מספיק B12,

אבל זו טעות, אומנם B12 מגיע (כמעט) רק מהחי, אבל זה שאנחנו אוכלים את זה>> לא אומר שאנחנו סופגים את זה.

לB12 יש מנגנון ספיגה יחסית מורכב שאצל אנשים רבים לא עובד באופן יעיל ולכן הם לא סופגים אותו מהמזון וגם אם יאכלו אותו בשפע במזון - עדיין יהיה להם חוסר וסבירות גבוהה שלא ידעו על זה בכלל.

גם אם אתם אוכלים מהחי- זה לא אומר שאין לכם חסר.

אצלי בבדיקות הכל בתוך הסוגריים-

ניתן לבדוק בקלות את ערכי הוויטמין בבדיקת דם פשוטה, שימו לב- גם אם הערך בתוך הטווח זה לא אומר שהוא במצב אידיאלי, לרוב נרצה שהערך המינימלי שייצא בבדיקה יהיה -400 וזה יותר מטווח המינימום שמופיע כתקין.

אם מופיע ערך שהוא מתחת ל-400 יש מקום לשקול נטילת תוסף להשלים את החסר.

 

אם בא לכם עוד מלא טיפים ומידע שיעזרו לכם להכניס שינויים בריאים לחיים >>

באינסטגרם שלי פה אני משתפת על בסיס יומי

ובקהילת הפייסבוק >> הגריניות אנחנו עושות את זה ביחד

 

לשם מה התכנסנו כאן היום-

יש הרבה דברים שחשובים שאפשר וחשוב להגיד על B12 אבל היום אנחנו שמות את הזרקור על נושא קריטי שכולנו חייבים להיות במודעות אליו-

השינוי הזה יכול לעשות שינוי משמעותי

יש תרופות מאוד מאוד נפוצות שרוב האוכלוסייה המבוגרת נוטלת שפוגעות באופן משמעותי בספיגת הוויטמין מבלי שאנשים מודעים לזה, סביר שההורים שלכם או אולי אפילו אתם נוטלים אותם ולא יודעים על ההשלכה הזו והמשמעות שלה-

תרופות לטיפול בצרבת וסוגים של כדורים לטיפול בסוכרת וטרום סוכרת מובילים לחוסר בוויטמין.

למה זה כל כך חשוב?

החסר הזה יכול לגרום לבעיות זיכרון, ריכוז, דכדוך ודכאון שבמיוחד אצל מבוגרים יבלבלו ויראו כתחילת דמנציה או דכדוך שאופייני לגיל המבוגר- כיוון שנוטים לחשוב שזה מצב טבעי- אנחנו לא מטפלים בזה וזה יכול רק להחמיר ולגרום לסבל רב ולירידה משמעותית באיכות החיים כאשר למעשה כל כך הרבה פעמים מדובר סה"כ בחסר פשוט של וויטמין שההשלמה שלו מאוד פשוטה וזולה.


מה עושים עם זה?

גם אצלנו אבל בעיקר אצל האנשים המבוגרים יותר שסביבנו- הורים/ סבים וסבתות, גלו מעורבות- בדקו אם הם נוטלים תרופות לצרבת- בגילאים הבוגרים אלה תרופות מאוד מאוד מאוד נפוצות וסבירות גבוהה שהם נוטלים אותם- אם כן-

זה המקום לבקש בדיקה של הוויטמין ולשקול תוסף.

מילה קטנה על תוספים-

הרבה פעמים יש לנו התנגדות אוטומטית לתוספים, ספציפית במקרה הזה- הוויטמין נחשב למאוד בטוח לנטילה ואין סיבה להתנגדות הזו במיוחד שבכל מקרה- אתם מקבלים כיום B12 מתוסף גם אם אתם לא נוטלים תוסף.

מה זה אומר? כיום החיות בתעשיית המזון מקבלות B12 כתוסף של B12 ולכן בני האדם שאוכלים מזון מהחי בעצם מקבלים גם הם את ה-B12 כתוסף באופן עקיף דרך בעלי החיים.

אם יש צורך בנטילת תוסף יש ליטול תוסף תת לשוני או נוזלי ולא כדור בבליעה ובכל מקרה - תמיד יש להתייעץ עם הרופא המטפל.דונט בי אסטרינג'ר הא? בואי להגיד שלום גם באינסגרם ובקהילת הבריאות שלי >> הגריניות


Comments


88.png
78.png
  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon

עושה חיים בריאים גם ב-

עיצוב ללא שם (1).png
bottom of page